ayniguneveteslim.png (19 KB)

 

Hayvan Çiftliği

George Orwell
Daha Fazla ROMAN
Barkodu : 9789750719387
%15
11,00 TL
9,35 TL
Saat 12:00'a kadar verilen siparişler aynı gün kargo! (Pazar hariç)
Basım Tarihi 2020-04
Kapak Ciltsiz
Kağıt Türü 2. Hamur
Sayfa Sayısı 152
Boyut 12.5 x 19.5 CM
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • İngiliz yazar George Orwell, ülkemizde daha çok Bin Dokuz Yüz Seksen Dört adlı kitabıyla tanınır. Hayvan Çiftliği, onun çağdaş klasikler arasına girmiş bir diğer çok ünlü eseridir. 1940'lardaki "reel sos­yalizm"in eleştirisi olan bu roman, dünya edebiyatında yergi türünün başyapıtlarından biri olarak kabul edilir.

  Hayvan Çiftliği'nin başkişileri hayvanlardır. Bir çiftlikte yaşayan hayvanlar, kendilerini sömüren insanlara başkaldırıp çiftliğin yönetimini ele geçirir. Amaçları daha eşitlikçi bir topluluk oluşturmaktır. Aralarında en akıllı olan domuzlar, kısa sürede önder bir takım oluşturur; ama devrimi de yine onlar yolundan saptırır. Ne yazık ki insanlardan daha baskıcı, daha acımasız bir diktatörlük kurulmuştur artık. George Orwell, bu romanında tarihsel bir gerçeği eleştirmektedir. Romandaki önder domuzun, düpedüz Stalin'i simgelediği açıktır. Diğer kahramanlar gerçek kişileri çağrıştırmasalar da, bir diktatörlük ortamında olabilecek kişilerdir.

  Altbaşlığı bir peri masalı olan Hayvan Çiftliği, bir masal anlatımıyla yazılmıştır; ama küçükleri eğlendirecek bir peri masalı değil, çarpıcı bir politik taşlamadır.  Çevirmen: Celal Üster

  Basım Yeri: İstanbul

  Baskı Sayısı: 64

  Çizeri :

  Dili: Türkçe

  Orjinal Adı: Animal Farm
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.